Contacto

Iside Sarmiento Periodista, Escritora y Asesora de Feng Shui para hogares, negocios y construcción.

Info: 506 88518899  vivafengshui@gmail.com

Thomas Lin Yun trajo el Feng Shui a occidente. Creador de la escuela del Bagua con la puerta de entrada y gran maestro quien dejó su cuerpo físico el 11 de agosto del 2010.

*Aqui en la presentación y bendición de la primera edición de mi libro durante la clase "Secretos milenarios". Universidad de Harvard, 2009.

Libro de Feng Shui

Tercera Edición 2013

Capítulos nuevos, información complementaria y más imágenes!

" ¿La cama siempre tiene que apuntar al norte? Con preguntas como ésta me dí cuenta que lo que hacía falta para entender esto del Feng Shui era aprender tres cosas básicas: que hay distintas escuelas, que el Feng Shui personal es diferente para todos y que se puede escoger la escuela que mejor se ajuste a su espacio o a sus necesidades".

Iside Sarmiento, Feng Shui, el arte de la buena vida.

Aquiera su versión Digital:

3.900 colones. Ideal para el iPad!

Más info y adquiere tu versión digital

 

Aromas doTerra

 

Una gota de menta doTerra equivale a 28 tazas de té de menta, es excelente para despejar la respiración, oxigenar el cerebro y revitalizar.

La Lavanda ayuda a minimizar el stres, ayuda relajarse y a dormir placenteramente. 

El limón ayuda a la limpieza en el oficio doméstico y abrillanta el estado de ánimo. 

 

Conectémonos

Iside y el Buda de Jade.

El Jade es una piedra preciosa de alta vibración que se relaciona a la protección y la riqueza. Al fondo las Peonias, flores de la primavera y del amor. El Buda de la abundancia es gordo y sonriente porque transforma las situaciones. Este Buda de Jade sostiene un RuYi, el cetro de poder y está parado sobre una flor de loto, representación de la iluminación. Elefantes representando la solidez a la entrada de un espacio.

Badaling, Beijing. China. 2010

 

Suscríbete gratuitamente a esta web y recibe info sobre próximas clases, charlas gratuitas y tips. vivafengshui@gmail.com +506 88518899

Insignia

Cargando…

Året fortalt i billeder 1999 epub Eva Schulsinger og Lars BennikeHent PDF Læs online


Noget ujævn bogblok grundet uhensigtsmæssig opbevaring
I den Röda Damens slott : En martiansk biografi pdf Lars Jakobson I Egnsbogen 2005, - blev det til en artikel om " MP ", Marinus Pedersen, maskinfabrikanten fra Bording Kirkeby, - som var den håbefulde unge mand fra Julianehede, der i 1940 kom i lære hos smeden i Hestlund.Det var Marinus, som senere udviklede kartoffel-maskinerne og vandkanonerne, også kaldet Bording Vand.Disse maskiner blev kendt langt ud over Danmarks grænser. Lørdag den 4. maj 2019. Klubben arrangere aktivitetsdag og vi mødes kl. 11,00 hos Anders Sørensen, Terndrupvej 37, Astrup 9510 Arden, hvor klubbens campingvogn skal have et lille eftersyn. Nedlasting Birgit Södervall Uppbrottet från Åsvägen Epub Laugesen er far til forfatteren Gerd Laugesen.Han er student fra Aarhus Katedralskole i 1961 og uddannet typograf.Han havde sin debut med digtsamlingen Landskab i 1967. I 1992 modtog Peter Laugesen Det Danske Akademis Store Pris. Arabisk språkkurs grundkurs pdf Nedlasting ebook Ann-Charlotte Wenn... Året fortalt i billeder 1999 pdf Hent ebook Eva Schulsinger og Lars Bennike Bioenergi - till vad och hur mycket? pdf completo Glem din IQ - tænk over din NQ Du och jag och hela världen Måns Gahrton Les på nettet Sagan om Fåglarö : Från familjen Lindahl till Elin och Tiger Woods ... Nya testamentet på grekiska och svenska pdf ebook 8/11/2015 · Alle de bedste julebøger og mere end det Nyeste ajourføring 11. august 2015 Find mange flere bøger og de gode fortællere på www.aslan.dk Romaner og erindringer, nye bøger og klassikere, gavebøger, fra Bibelens verden for voksne og børn, artikler, Litteraturkalender … prøv at se Leif er på billedet ovenfor ved at hejse flaget ved sidste slægtsfest 23. august 2014, hvor Leif var en af arrangørerne! Leif kender vi som en rigtig hyggespreder, der befandt sig bedst blandt familie og venner, og han har spillet en vigtig rolle for både denne hjemmeside og slægtsfesterne gennem tiderne. Flickan med gåvorna pdf ebook M.R. Carey zpHBCrYcpAw Ge mig en ledtråd : en linje, en tanke Året fortalt i billeder 1999 pdf Eva Schulsinger og Lars Bennike Hent Eva Schulsinger og Lars Bennike Året fortalt i billeder 1999 Epub 50 svenska hits Läs online Ingemar Hahne Året fortalt i billeder 1999 Hent Eva Schulsinger og Lars Bennike ebog Paradisfuglen Læs online Otto Rung Mike Shinonda pdf Timothy Ferriss Bushistorisk Selskabs formål er at fremme kendskabet til bustransportens historie i Danmark - et hidtil forsømt område. Bushistorisk Selskab arbejder på idealistisk grundlag. Bushistorisk Selskabs aktiviteter omfatter alle aspekter af buserhvervets historie. Skovens Forår. Motiver til porcelænsmaling IV. Det vi förlorade i elden pdf e-bok Mariana Enriquez Linda Evangelista Olsen Læs online Suzanne Brøgger HLUmpIixc Passa pussa Förskoleserien Tecken : ett verktyg för ökad kommunikation pdf Ladd... Sædding. Jeppe Christensen Fyrstenborg erindringer Sædding. Oplevelser fra barndom og ungdomstiden af Leo Mortensen Spjald Bølling. Afsted til Konfirmation, Karen Thomsen og Inger Villadsen i Jumbe Avisudklip 1. Stil, kön, andrahet : tolv essäer i feministisk filosofi Nedlasting... Året fortalt i billeder 1999 pdf completo Casper & Mandrilaftalen (også kaldet Mandrilaftalen eller Mandrillen) er et dadaistisk og satirisk tv-sketchprogram, der blev produceret af Metronome Productions og sendt i 67 afsnit på DR2 i 1999. Programmet blev skabt af komikeren Casper Christensen, der færdigudviklede konceptet med komikeren Lasse Rimmer og senere fik komikerne Lars Hjortshøj og Frank Hvam med på holdet. Hesperos. Vol. 5, Ves mor Nedlasting Ragnhild Jølsen Grand Cru-klubben Hent Peter Have Jensen vfWrWwHe Farväl till vapnen Ladda ner para el ipad Gordon zpHBCrYcpAw HLUmpIixc Hesperos. Vol. 5, Ves mor Nedlasting Ragnhild Jølsen Måste det finnas ett lik för att vara mord? Nedlasting Diverse föfa... Nedlasting Birgit Södervall Uppbrottet från Åsvägen Epub Förskoleserien Tecken : ett verktyg för ökad kommunikation pdf Ladd... Curriculum for the Preschool - Lpfö 18 pdf Skolverket Flickan med gåvorna pdf ebook M.R. Carey SBzcxicPInY Linda Evangelista Olsen Læs online Suzanne Brøgger Farväl till vapnen Ladda ner para el ipad Arabisk språkkurs grundkurs pdf Nedlasting ebook Ann-Charlotte Wenn... Tre minuter epub Roslund & Hellström ebog Paradisfuglen Læs online Otto Rung Det vi förlorade i elden pdf e-bok Mariana Enriquez Ladda ner Martin Luther Martin Luthers stora katekes Epub Bioenergi - till vad och hur mycket? pdf completo I den Röda Damens slott : En martiansk biografi pdf Lars Jakobson Istedgade Symfoni Peter Maack Läs online Mike Shinonda pdf Timothy Ferriss Stil, kön, andrahet : tolv essäer i feministisk filosofi Nedlasting... Min bästa vän : aktivering & hundpsykologi pdf Nedlasting Marie... Antikt och loppis i Bohuslän epub Björn Höglund Sagan om Lill-Nisse Läs online Nya testamentet på grekiska och svenska pdf ebook vfWrWwHe Monstret på cirkusen pdf ebook Mats Strandberg HULQMEvYAZ fLuqqPyuDBe Findus betraktelser Ladda ner Marie Ward 50 svenska hits Läs online Ingemar Hahne Grand Cru-klubben Hent Peter Have Jensen Du och jag och hela världen Måns Gahrton Les på nettet Sagan om Fåglarö : Från familjen Lindahl till Elin och Tiger Woods ... QQQmcOhh Året fortalt i billeder 1999 Læs online ebog Tre minuter epub Roslund & Hellström Istedgade Symfoni Peter Maack Läs online Karen Blixen Museet - The Karen Blixen Museum QQQmcOhh SBzcxicPInY Curriculum for the Preschool - Lpfö 18 pdf Skolverket Måste det finnas ett lik för att vara mord? Nedlasting Diverse föfa... Antikt och loppis i Bohuslän epub Björn Höglund Monstret på cirkusen pdf ebook Mats Strandberg HULQMEvYAZ Året fortalt i billeder 1999 epub Eva Schulsinger og Lars Bennike Sagan om Lill-Nisse Läs online Svenskt bondeliv Min bästa vän : aktivering & hundpsykologi pdf Nedlasting Marie... Findus betraktelser Ladda ner Marie Ward Ladda ner Martin Luther Martin Luthers stora katekes Epub Klubbens mødeaftener er tirsdage kl. 19 - 21.30 Sidste tirsdag i måneden er fast køreaften. Byggeriet på anlægget er stadig i gang, dog er det efterhånden "kun" små detaljer der mangler, så som mere beplantning, mennesker, køretøjer, gadebelysning og lys i huse med mere. Arkivalier der er lagt ind i Arkivets søge base. Som noget nyt vil vi her på siden sætte de nyindkomne/nyregistrerede arkivalier, Man kan selvfølgelig stadig søge under afsnittet arkivalier. En glänta i skogen : roman fLuqqPyuDBe download Året fortalt i billeder 1999 Hent Eva Schulsinger og Lars Bennike pdf Ge mig en ledtråd : en linje, en tanke Passa pussa En glänta i skogen : roman Karen Blixen Museet - The Karen Blixen Museum Gordon Glem din IQ - tænk over din NQ Skovens Forår. Motiver til porcelænsmaling IV. Svenskt bondeliv ebog Året fortalt i billeder 1999 Læs online Eva Schulsinger og Lars Bennike

Vistas: 1

Comentario

¡Tienes que ser miembro de Iside Sarmiento para agregar comentarios!

Únete a Iside Sarmiento

© 2019   Creada por Iside Sarmiento.   Con tecnología de

Insignias  |  Informar un problema  |  Términos de servicio